Harrachov

Harrachov je jedno z nejmalebnějších a přitom nejpohodlnějších horských středisek v Čechách. Jeho poloha na rozmezí Krkonoš a Jizerských hor přispívá k celoročním aktivitám různého druhu.

Na své si přijdou jak vyznavači zimních sportů - sjezdaři zde najdou sjezdovky různých obtížností, běžkaři desítky kilometrů upravených stop nejen směrem do Krkonoš, ale hlavně do mírnějších Jizerských hor. V létě stejné trasy využívají cyklisté a turisté: Skokanské můstky, bobová dráha a hlavně Mumlava a s ní spojené Mumlavské vodopády jsou hlavním lákadlem Harrachova. Navíc jako benefit jsou zde polské Krkonoše přímo za kopcem a díky tomu zcela unikátní pohled na stejné hory s naprosto jiným tvarem.

Díky vlakovému a autobusovému spojení je toto středisko vhodné pro návštěvy zmiňované polské strany Krkonoš - Szklarska Poreba (cca 10km), Piechowice (cca 20km) či Jakuszyce. Kdo není sportovně založen, může navštívit místní světově proslulou sklárnu a obdivovat práci sklářských mistrů, hornické muzeum či Ski muzeum. V nedalekém Kořenově je také muzeum ozubnicové železnice.